Sbor dobrovolných hasičů v Šardicích

Prevence

• Oheň, který se chvíli nehlídá, může přerůst ve velmi nebezpečný požár!
  • Děti by si neměli hrát se sirkami, zapalovačem nebo dokonce s cigaretami!
  • Nedotýkejte se teplých věcí na plotně, samotné plotny ani vařiče!
  • Děti by neměli zapínat sporák ani jiné tepelné spotřebiče bez přítomnosti člověka!
  • Snadno hořlavé věci dávejte do bezpečné vzdálenosti od všech zdrojů tepla!
  • Nijak nemanipulujte s elektrickou zásuvkou ani nerozebírejte elektrické spotřebiče!
  • Neškrkejte u hořlavých kapalin, stačí jiskra a může dojít k požáru či výbuchu!
  • Dětem by se neměla dostat do rukou zábavní pyrotechnika nebo dokonce výbušnina!
  • Nerozdělávejte oheň u lesa, stohu slámy ani vypalování meze se nedoporučuje!
  • Dítě by nikdy nemělo rozdělávat oheň bez dozoru dospělého!
  • Když zpozorujete požár zavolejte na linku tísňového volání 150!
  • I při malém požáru si davejte pozor, aby jste se nenadýchali jedovatých zplodin, ústa i nos si kryjte vlhkým kusem oblečení!
  • Neschovávejte se před ohněm do skříně či pod postel, tam tě hasiči nemusí najít!
  • Nikdy se nevracejte do hořícího domu nebo místnosti ani pro nejcennější věci!
  • Hasící přístroje či hydranty vám můžou zachránit život, proto je neničte!
  • Nepřebíhejte a nepřejíždějte silnici před jedoucími, houkajícími hasičskými vozidly, naopak se snažte uvolnit cestu!

Znalost prevence může zachránit život a zabránit neštěstí

Design: Webnode.cz © 2009 Administrace: Tomáš Olšer

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode